Vliv médií na tendenci k agresivnímu chování
Effect of media on aggressive behaviour tendency
Alena Bartošová ; Vedoucí práce Stejskal Bohumil

Dnes vráceno
Kvalifikační práce
Liberec: Technická univerzita v Liberci, 2005
48 s., 5 s. příl. tab., grafy + 1 CD Rom
Dokument zatím nebyl ohodnocen
Hodnocení: {{document.rating.value | number:1}} (počet hodnocení: {{document.rating.count}})
{{document.rating.result.message}}Bakalářská práce se zabývala problematikou zvýšené agresivity dětí a přímou souvislostí mezi prezentací násilí v masmédiích. Cílem práce bylo zmapovat teoreticky i prakticky problematiku prezentace mediálního násilí a vlivu na děti staršího školního věku od 12 do 13 let. Stanoveného cíle bylo dosaženo v rámci tohoto průzkumu. Práci tvořily dvě stěžejní oblasti. Jednalo se o část teoretickou, kdy byl pomocí literárních pramenů popsán pojem agrese, agresivita, nastíněn vliv a snaha masmédií o manipulaci s divákem.

Detail
Název pole Obsah pole
Hlavní záhlaví - osobní jméno Bartošová, Alena
Údaje o názvu Vliv médií na tendenci k agresivnímu chování Effect of media on aggressive behaviour tendency Alena Bartošová ; Vedoucí práce Stejskal Bohumil
Nakladatelské údaje Liberec Technická univerzita v Liberci, 2005
Rejstříkový termín - žánr/forma bakalářské práce
Fyzický popis 48 s., 5 s. příl. tab., grafy + 1 CD Rom
Resumé atd. Bakalářská práce se zabývala problematikou zvýšené agresivity dětí a přímou souvislostí mezi prezentací násilí v masmédiích. Cílem práce bylo zmapovat teoreticky i prakticky problematiku prezentace mediálního násilí a vlivu na děti staršího školního věku od 12 do 13 let. Stanoveného cíle bylo dosaženo v rámci tohoto průzkumu. Práci tvořily dvě stěžejní oblasti. Jednalo se o část teoretickou, kdy byl pomocí literárních pramenů popsán pojem agrese, agresivita, nastíněn vliv a snaha masmédií o manipulaci s divákem.
Dokumenty ke stažení
Signatura: V 205/05 Pb
Oblíbené
…a další

Zobrazit vše
Navštívené
Podobné
Permanentní odkaz